Ndërlidhjet

Erdogan: Strukturë e re sigurie për Kaukazin


Kryeministri turk Rexhep Taip Erdogan viziton sot Azerbaxhianin për të biseduar rreth konfliktit në Gjeorgji.

Erdogan tha se do të diskutojë krijimin e një strukture rajonale për qëndrueshmërinë dhe bashkëpunimin në Kaukaz.
Një mekanizëm i tillës, sipas shefit të ekzekutivit turk do të përfshijë dhe Gjeorgjinë, Rusinë dhe Armeninë.

Erdogan, gjatë javës që lamë pas vizitoi dhe Tbilisin e Moskën për të diskutuar idenë turke.
XS
SM
MD
LG