Ndërlidhjet

Bush: Rajonet separatiste janë pjesë e Gjeorgjisë


Presidenti i SHBA-së George Bush tha se rajonet sepratiste te Abkhazisë dhe Osetisë së Jugut janë pjesë të Gjeorgjisë dhe se Uashingtoni do të punojë me aleatët për të siguruar pavarësinë dhe integritetin territorial të Gjeorgjisë.

Bush i bëri këto komente në një fjalim para veteranëve të luftës në Orlando të Floridës.

"SHBA-të do të vazhdojnë të mbështesin demokracinë e Gjeorgjisë dhe armata jonë do të vazhdojë të ofrojë ndihmën e nevojshme humanitare për popullin gjeorgjian", tha presidenti Bush.
XS
SM
MD
LG