Ndërlidhjet

Rusia kritikon marrëveshjen SHBA-Poloni


Rusia i ka kritikuar Shtetet e Bashkuara për nënshkrimin e marrëveshjes me Poloninë për vendosjen e sistemit mbrojtës raketor në këtë vend.

Ministria e Jashtme e Rusisë tha se planet për mburojën raketore amerikane janë të drejtuara për dobësimin e Rusisë, dhe se përgjigja e Moskës do të shkojë përtej diplomacisë.

Të martën, Kremlini tha se nga fundi i vitit, Rusia do të nëshkruajë marrëveshje për krijimin e një sistemi të përbashkët mbrojtës me Bellorusinë.
XS
SM
MD
LG