Ndërlidhjet

Afganistan: Vriten më shumë se 30 militantë


Më shumë se 30 militantë janë vrarë në përleshjet me trupat e koalicionit në Afganistanin lindor.

Koalicioni i prirë nga SHBA-të tha se përleshja ndodhi të mërkurën në provincën Laghman.

Në incident tjetër, tre ushtarë të NATO-s e humbën jetën nga shpërthimi i një bombe në provincën Ghazi.

Sulmi ndodhi pak ditë pas vrasjes së 10 dhe plagosjes së 21 ushtarëve francezë në provincën e Kabulit.
XS
SM
MD
LG