Ndërlidhjet

Filipine: 48 të vrarë, 200 mijë të shpërngulur


48 ushtarë dhe civilë janë vrarë në konfliktet ndërmjet forcave të sigurimit të Filipineve dhe kryengritësve myslimanë në krahinën Mindanau në jug të këtij vendi.
Sekretari i Mbrojtjes së Filipineve, Gilberto Teodoro, ka thënë se gjatë konflikteve rreth 200 mijë veta kanë braktisur shtëpitë.
XS
SM
MD
LG