Ndërlidhjet

Delegacion i lartë nga Turqia viziton Kosovën


Me ftesë të presidentit Fatmir Sejdiu, sot në Kosovë ka mbërritur për vizitë dy ditore, zëvendës kryeministri i Turqisë, Nazim Ekren dhe ministri pa portofol, Said Jazixhioglu.

Delegacioni nga Turqia sot po viziton disa lokalitete të banuara me popullatë turke.

Nesër, delegacioni pritet të zhvillojë takime me presidentin e Kosovës, Fatmir Sejdiu dhe autoritetet tjera shtetërore në Prishtinë.
XS
SM
MD
LG