Ndërlidhjet

Mont Blanc: 10 të zhdukur nga orteku


Dhjetë alpinistë konsiderohen të zhdukur dhe tetë persona të tjerë janë plagosur sot kur një ortek u lëshua në Mont Blanc, majën më të lartë në Evropë.

Policia tha se orteku ka rënë në orët e mëngjesit në anën franceze të malit, duke goditur grupin e alpinistëve, të cilët ishin lidhur së bashku.

Mont Blanc ndodhet në kufirin ndërmjet Italisë dhe Francës.
XS
SM
MD
LG