Ndërlidhjet

Drenas: 6 të lënduar në aksident hekurudhor


Në një aksident hekurudhor, në fshatin Çikatovë të komunës së Drenasit, janë lënduar gjashtë persona.

Sipas njoftimeve zyrtare, treni ishte duke bartur mallëra kur kishte dalë nga binaret dhe me këtë rast, gjashtë persona që ndodheshin brenda, kanë pësuar lëndime.

Prej tyre, njëri është në gjendje më të rëndë, por sipas njoftimeve nga Qendra Klinike, është jashtë rrezikut për jetën.
XS
SM
MD
LG