Ndërlidhjet

Afganistan: U rrëmbye një japonez


Raportohet se një punëtor humanitar nga Japonia është rrëmbyer në Afganistan.

Ai punonte për një organizatë joqeveritare japoneze dhe ishte rrëmbyer sot në qytetin Jalalabad.

Qeveria e Japonisë tha se po i shqyrtonte këto raporte.
XS
SM
MD
LG