Ndërlidhjet

Dushanbe: Takohen presidenti rus dhe kinez


Presidenti i Rusisë Dmitri Medvedev do të takohet sot me homologun e tij kinez, Hu Jintao.

Kina sinjalizoi se në takimin që do të mbahet në kryeqytetin e Taxhikistanit, Dushanbe, do të ngritet edhe çështja e dy rajoneve separatiste të Gjeorgjisë.

Ndërsa Perëndimi e ka kritikuar njohjen e Osetisë së jugut dhe Abkhazisë nga ana e Rusisë, Pekin tha se shpreson që vendet relevante të gjejnë një "zgjidhje të duhur".
XS
SM
MD
LG