Ndërlidhjet

Kouchner: Moska ka edhe Ukrainën në shënjestër


Ministri i jashtëm francez Bernard Kouchner tha se pas rajoneve separatiste të Gjeorgjisë Rusia mund të ketë tani në shënjestër vendet tjera fqinje si Ukrainën dhe Moldavinë.

Kouchner i tha Radios Evropa 1, se Rusia ka edhe synime tjera, "në vecanti në Krime, Ukrainë dhe Moldavi".
XS
SM
MD
LG