Ndërlidhjet

Rusia fton Shkupin të njohë Osetinë e Abkhazinë


Rusia i bëri thirrje sot Maqedonisë që të ndjekë shembullin e Moskës dhe të njohë pavarësinë e rajoneve separatiste të Gjeorgjisë, Osetisë Jugore dhe Abkhazisë.

Ambasadori i Rusisë në Shkup, Vladimir Solostinsky, tha se ai ka bërë këtë thirrje sot gjatë një takimi me zyrtarët e qeverisë maqedonase.

Zyrtarët maqedonas nuk kanë bërë ndonjë koment të menjëhershëm.
XS
SM
MD
LG