Ndërlidhjet

Cvetkoviq: Kosova prodhoi efektin domino


Kriza në Gjeorgji është pasojë e shpalljes së pavarësisë së Kosovës, i ka thënë kryeministri serb Mirko Cvetkoviq, të përditshmes beogradase Politika.

"Kemi paralajmëruar se pavarësia e Kosovës prodhon efektin domino, dhe kjo tani po ndodh në Kaukaz", ka thënë Cvetkoviq.
XS
SM
MD
LG