Ndërlidhjet

Steinmeier: Rasti i Kosovës të mos keqpërdoret


Ministri i jashtëm gjerman, Frank Walter Steinmeier, ka hedhur poshtë paralelet që po tërhiqen mes Kosovës e Gjeorgjisë.

Ai ka theksuar se Kosova ka qenë rast i veçantë në ligjin ndërkombëtar dhe se nuk mund të keqpërdoret si shembull.

Ai i ka bërë këto komente për mediat gjermane, ku ka shprehur bindjen se samiti i BE-së mbi krizën në Gjeorgji duhet të sjellë një pozicion të qartë karshi njohjeve të Moskës.
XS
SM
MD
LG