Ndërlidhjet

Shakashvili: Rusët janë okupues


Presidenti i Gjeorgjisë, Mihale Shakashvili, papritmas i ka bërë një vizitë qytetit Poti i cili vazhdon të patrullohet nga forcat ruse.
Lideri i Gjeorgjisë i ka cilsëuar ushtarët rusë atje "okupues".
Më heret Tbilisi kishte bërë të ditur se do t'i ndërprente lidhjet diplomatike me Moskën për shkak të njohjes së Osetisë Jugore dhe Abkhazisë nga ana e Rusisë.
XS
SM
MD
LG