Ndërlidhjet

Vriten 30 militantë


Ushtria e Pakistanit ka bërë të ditur se ka vrarë 30 militantë gjatë luftimeve të fundit që janë zhvilluar në Luginën e Svatit në veriperendim të vendit.
Lugina e Svatit gjatë javëve të fundit ka qenë skenë e aksioneve të intensifikuara ushtarake kundër Al Kaidës dhe militantëve të lidhur me talibanët.

XS
SM
MD
LG