Ndërlidhjet

Britania përballet me rënie ekonomike


Ministri britanik i financave ka paralajmëruar se vendi po përballet me rënien më të keqe ekonomike në 60 vjetët e fundit.

Alistair Darling ka thënë në një intervistë për gazetën Guardian se kriza "mund të thellohet dhe të zgjasë më shumë" sesa që pritet.

Deklarata e Darling-it vjen pasi të dhënat zyrtare ekonomike për këtë muaj treguan se nuk ka pasur fare rritje në çerekun e dytë të muajit.
XS
SM
MD
LG