Ndërlidhjet

Tiranë: Takohen Berisha dhe Haradinaj


Promovimi i Kosovës dhe i njohjes së pavarësisë së saj jashtë Evropës është një objektiv kryesor, që me maturi duhet avancuar përpara, ka thënë kryeministri i Shqipërisë Sali Berisha.

Ai i bëri këto komente në takimin me kryetarin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj.

Në takim u diskutua për bashkëpunimin e dy vendeve në projektet ekonomike, me theks në ndërtimin e një TEC-i me qymyr me kapacitet 500 megavat.
XS
SM
MD
LG