Ndërlidhjet

Shefi i NATO-s takon liderët gjeorgjianë


Sekretari i përgjithshëm i NATO-s Jaap De Hoop Scheffer dhe ambasadorët e 26 vendeve të NATO-s do të takohen me presidentin dhe kryeministrin e Gjeorgjisë më 15 dhe 16 shtator.

Zëdhënësi i NATO-s James Appathurai tha se vizita në Tbilisi ka qenë planifikuar para luftës së muajit të fundit mes Rusisë dhe Gjeorgjisë.

Pas konflitkit, Rusia njohu pavarësinë e rajoneve separatiste të Gjeorgjisë, Osetisë Jugore dhe Abkhazisë.
XS
SM
MD
LG