Ndërlidhjet

Bush: Një miliardë USD ndihmë për Gjeorgjinë


Presidenti amerikan George Bush shpalli pakon prej të paktën një miliardë dollarë ndihma për rindërtimin e Gjeorgjisë pas luftës me Rusinë.

Ndihma do të shkojë në rindërtimin e ekonomisë dhe infrastrukurës.

Sekretarja amerikane e shtetit Condolizza Rice ka thënë se fondet do shkojnë për nevojat urgjente të Gjeorgjisë.

Ky njoftim u bë pak para vizitës së nënpresidentit Dick Cheney në Gjeorgji.

XS
SM
MD
LG