Ndërlidhjet

Rusia kërkon përkrahje nga vendet e CSTO-s


Krerët e shteteve të Organizatës Kolektive për Siguri dhe Tregti (CSTO) takohen sot në Moskë.

Ministrat e jashtëm të kësaj organizate u takuan dje dhe i dhanë përkrahje veprimeve ushtarake të Moskës në Gjeorgji, por hezituan të njoin republikat separatiste të Gjeorgjisë.

CSTO përbëhet nga Rusia, Armenia, Bjellorusia, Kirgizia, Taxhikistani dhe Uzbekistani.
XS
SM
MD
LG