Ndërlidhjet

Çekia do të ndihmoj në procesin e formimit të FSK-së


Ambasadorja e Çekisë në Kosovë, Jana Hrebiçkova, tha sot se vendi i saj do ta ndihmoj procesin e formimit të forcave të sigurisë së Kosovës.

Në këtrë kuadër, pas takimit me ministrin e forcave të sigurisë së Kosovës, Fehmi Mujota, ajo tha se Çekia, që vitin e ardhshëm e kryeson presidencën e radhës së Bashkimit Evropian, do të luajë rol në trajnimin e këtyre forcave dhe do të ofroj ndihmë financiare.

Ajo premtoi edhe ndihmë për institucionet e Kosovës.
XS
SM
MD
LG