Ndërlidhjet

Rajs takon Gadafin


Sekretarja amerikane e shtetit, Kondoliza Rajs, është takuar me kryetarin e Libisë, Moamer Gadafin, dhe ka shfaqur shpresën se Shtetet e Bashkuara dhe Libija do të përmirësojn marrëdhënjet bilaterale.
"Marrëdhënjet po lëvizin në drejtim të mirë tash sa vite dhe sonte është shënuar fazë e re", ka deklaruar Rajs pas bisedimeve.
Për herë të fundit Libinë e kishte vizituar sekretari amerikan i shtetit Foster Dals para 55 vitesh.
XS
SM
MD
LG