Ndërlidhjet

Rusia fton për njohje të Abkhazisë dhe Osetisë


Ministria e punëve të Jashtme të Rusisë përmes një kumetese ka shfaqur shpresën se edhe vendet tjera do të ndjekin shembullin e Nikaraguas dhe do të njohin Abkhazinë dhe Osetinë si vende të pavarura.
Deri më tash Nikaragua është vendi i vetëm që krahas Rusisë ka njohur pavarësinë e Abkhazisë dhe Osetisë.
Ministria e Jashtme e Rusisë ka shfaqur "kënaqësi të thellë" me vendimin e Nikaraguas që është zyrtarizuar të premten
XS
SM
MD
LG