Ndërlidhjet

Ministrat e jashtëm të BE-së e përfunduan takimin


Ministrat e jashtëm të 27-të vendeve të Bashkimit Evropian e mbyllën takimin dyditësh në qytetin francez, Avinjon, duke treguar unitet para vizitës së presidentit francez, Nicolas Sarkozy, në Moskë dhe në Tbilisi, këtë të hënë.

Ai dhe zyrtarët e tjerë të BE-së do ta bëjnë edhe një përpjekje për ta bindur Rusinë që t'i respektoj parimet e armëpushimit dhe t'i largoj forcat nga territori i Gjeorgjisë.
XS
SM
MD
LG