Ndërlidhjet

'The Wrestler' merr Luanin e Artë


Me filmin 'The Wrestler' regjisori amerikan Darren Aronofsky ka fituar "Luanin e Artë", për filmin më të mirë në Festivalin e 65-të të Filmit në Venedik.

Ylli i filmit është Mickey Rourke dhe rrëfen për një mundës, që detyrohet të pensionohet dhe nis një romacë me një striptizere të moshuar.

XS
SM
MD
LG