Ndërlidhjet

Kandahar: Sulm brenda stacionit të policisë


Dy sulmues vetëvrasës e kanë aktivizuar sot eksplozivin brenda selisë së stacionit kryesor të policisë në qytetin jugor afgan, Kandahar.

Zyrtarët thanë se nga shpërthimi e humbën jetën dy policë dhe u plagosën 29 njerëz.

Rreth 2.500 njerëz, përfshirë 1 mijë civilë, e kanë humbur në Afganistan jetën në luftimet në 6 muajt e parë të këtij viti.
XS
SM
MD
LG