Ndërlidhjet

Tel Aviv: Olmert akuzohet për korrupcion


Policia izraelite ka rekomanduar të ngritet aktpadi kundër kryeministrit Ehud Olmert nën akuzat për korrupsion.

Raportohet se akuzat janë se Olmert ka pranuar dhjetra mijë dollarë nga një biznesmen amerikan, dhe se Olmert dy here u ka marrë para grupeve hebreje për udhëtime jashtë vendit.

Rekomandimi i policisë nuk pritet të ketë ndonjë ndikim të madh në politikën e Izraelit, për shkak se Olmert tashmë ka thënë se do të jape dorëheqje pasi partia e tij Kadima do të zgjedhë kryetarin e ri më 17 shtator.
XS
SM
MD
LG