Ndërlidhjet

Sofje: Shpërthime në dy klube nate


Në Sofje kanë ndodhur shpërthime në dy klube të natës.

Ministria e Brendshme tha se pesë persona janë lënduar, tre nga ta rëndë.

Është e paqartë se çfarë e ka shkaktuar shpërthimin e së dielës.

Nëntoka kriminale bullgare rregullisht përdorë bombat për të sulmuar rivalët.

Bullgaria, tani shtet anëtar i BE-së, është kritikuar nga Brukseli për dështim në luftimin e krimit të organizuar dhe korrupsionit.
XS
SM
MD
LG