Ndërlidhjet

Haraqija dhe Morina i mohojnë akuzat


Në Gjykatën e Kombeve të Bashkuara sot ka filluar seanca dëgjimore e ish ministrit të Kulturës, Astrit Haraqija dhe gazetarit Bajrush Morina.

Sipas aktakuzës, ata ngarkohen se kanë frikësuar një dëshmitar të mbrojtur, në mënyrë që ai të mos dëshmojë në procesin kundër ish kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj.

Haraqija dhe Morina i kanë mohuar akuzat.
XS
SM
MD
LG