Ndërlidhjet

Karzai mbështet ndryshimin e strategjisë amerikane


Presidenti i Afganistanit, Hamid Karzai, thotë se e mirëpret ndryshimin në strategjinë e Shteteve të Bashkuara në "luftën kundër terrorit", që përfshinë operacione ushtarake brenda Pakistanit.

Këto komente u bënë një ditë pasi komandanti i shtatmadhorisë së ushtrisë amerikane, Mike Mullen tha se "nuk ishte i bindur" se Shtetet e Bashkuiara po fitonin në Afganistan dhe ka kërkuar strategji "më gjithëpërfshirëse" për t'i luftuar militantët në të dy anët e kufirit ndërmjet Afganistanit e Pakistanit.
XS
SM
MD
LG