Ndërlidhjet

Papa viziton Francën


Papa Benedikti fillon sot vizitën e tij të parë në Francë, që kur u vu në krye të Kishës Katolike në vitin 2005.

Papa 81 vjecar pritet të ketë takime në pallatin Elysee me presidentin Nicolas Sarkozy.

Gjatë vizitës në Francën tradicionalisht katolike, Papa Benedikti pritet, që të zhvillojë takime të ndara me komunitetet e mëdha myslimae dhe hebrenje të vendit.
XS
SM
MD
LG