Ndërlidhjet

Beograd: Zannier takon Bogdanoviqin


Shefi i UNMIK-ut Lamberto Zannier takon sot në Beograd ministrin serb për Kosovën Goran Bogdanoviq.

Zëdhënësi i UNMIK-ut Aleksandër Ivanko, u ka thënë mediave serbe se në takim do të flitet për sistemin e drejtësisë në veriun e Kosovës, pë policinë, doganat, të zhdukurit dhe aktivitetet e Agjencisë Kosovare të Pronës.

Në delegacionin e UNMIK-ut do të jetë edhe zëvendësi i Zannier-it David Harland dhe përfaqësues të departamentit të drejtësisë.


XS
SM
MD
LG