Ndërlidhjet

Uragani Ajk kërcnon Teksasin


Më shumë se 1.2 milionë banorë të vendeve bregdetare të Teksasit janë evakuar para uraganit "Ajk" që ka prekur këtë shtet federal amerikan. Uragani "Ajk" është karakterizuar me erëra të fuqishme dhe reshje të mëdha. Shërbimi meteorologjik i Shteteve të Bashkuara ka sinjalizuar se uragani mund të shkaktoj viktima, ndërsa zyrtarët thonë se ai mund të vërshoj më shumë se 100 mijë shtëpi.
XS
SM
MD
LG