Ndërlidhjet

SHBA mbështesin Ukrainën


Ndihmës sekretari amerikan i shtetit Deniel Frid ka deklaruar se Uashingtoni mbështet Ukrainën në rast të kontestit eventual teritorial. Komentet e zotit Frid pasojn luftën ndërmjet Rusisë dhe Gjerogjisë, pas të cilës disa zyrtarë ukrainas dhe perendimor shfaqën shqetësimin për mundësinë që Ukraina të ballafaqohet me kërcnime nga Rusia.
Moska pohon se njeh kufinjët e Ukrainës
XS
SM
MD
LG