Ndërlidhjet

Gjendje e jashtëzakonshme në Bolivi


Qeveria e Bolivisë mbrëmë ka shpallur gjendjen e jashtëzakonshme në pjesën e vendit ku kanë shpërthyer trazirat në të cilat ka pasur sëpaku 10 të vdekur.
"Në Panda ka ndodhur masakër i vërtetë", u ka thënë gazetarëve anëtari i qeverisë Alfredo Rada.
Ai nuk ka dhënë numrin e të vrarëve pas konfliktit ndërmjet idhtarëve të presidentit Evo Morales dhe guvernatorëve djathtistë që u kundërvihen reformave socialiste të shefit të shtetit.
XS
SM
MD
LG