Ndërlidhjet

Tbilisi: U vra një polic i Gjeorgjisë


Ministria e brendshme e Gjeorgjisë, njoftoi se një polic gjeorgjian është vrarë afër provincës separatise, Abkhazia.

Zëdhënësi i Ministrisë së brendshme, Shota Utiashvili, tha se polici ishte në një postobllok policor gjeorgjian kur u dëgjuan të shtënat nga drejtimi ku gjendej një pikë qëndrimi e ushtarëve të Abkhazisë dhe Rusisë.

Nuk janë dhënë detaje të tjera.
XS
SM
MD
LG