Ndërlidhjet

Paris: Papa u prit nga besimtarët katolikë


Papa Benedikti i 16-të, ka dënuar synimin për pushtet, për pasuri dhe të holla, si fatkeqësi e ditëve moderne, gjatë meshës që e mbajti sot në Paris, në praninë e afro 250 mijë besimtarëve katolikë.

Papa Benedikti i 16-të, që për të parën herë po e viziton Parisin, ishte pritur nga turma e entuziazmuar.

Duke e parafrazuar Testamentin e Ri, Papa tha se "dashuria ndaj parave është rrënjë e të gjitha të këqiave".
XS
SM
MD
LG