Ndërlidhjet

Rrëzohet një aeroplan në Rusi-88 të vdekur


Një aeroplan komercial i kompanisë Aeroflot me 88 njerëz në bord është rrëzuar në Rusi.

Boeign- 737 është rrëzuar derisa po përgatitej të ateronte në qytetin siberian të Perm-it.

Zëdhënësja e Ministrisë së Emergjencave tha se nuk ka të mbijetuar.

"Aeroplani që po fluturonte nga Moska për në Perm, është nisur nga Moska në mesnatë. Në orën 3 e 13 minuta, kur aeroplani po fluturonte në lartësi prej 1 mijë e 800 metrash kanë humbur të gjitha kontaktet. Ai është përplasur në jugperëdim të Permit, në një zonë të pabanuar. Nuk janë gjetur as trupat e as pjesë të aeroplanit. Ai ka eksploduar dhe më pas është kapluar nga flakët. Në orën 4 e 50 është shuar zjarri. Të gjithë njerëzit në bord, 82 pasagjerët dhe ekipi prej 6 vetave kanë vdekur", tha zëdhënësja Irina Andrianova.
XS
SM
MD
LG