Ndërlidhjet

Sulmi vetëvrasës vret dy mjekë afganë


Një sulm vetëvrasës në një veturë ka lënë të vdekur dy mjekë afganë që punonin për Kombet e Bashkuara.

Shefi i policisë në provincën e Kandaharit Mutiullah Khan Qatah tha se sulmi ka ndodhur sot afër qytetit Spin Boldak në kufi me Pakistanin.

Ai tha se tre zyrtarë qeveritarë dhe dhjetëra civilë janë lënduar nga ky sulm.
XS
SM
MD
LG