Ndërlidhjet

Paris: Dy të vdekur nga fundosja e barkës


Dy persona kanë vdekur në spital, pas lëndimeve, që i morën kur barka turistike në të cilën gjendeshin, u fundos në shtunën mbrëma në lumin Seine.

Viktimat, një burrë dhe një djalosh 6-vjecar, ishin zënë brenda barkës, pasi që ajo u përplas në një urë afër katedralës Notre Dame dhe u zhyt.

Ende nuk dihen përkatësitë etnike të të vdekurve.

Dhjetë pasagjerët tjerë që ishin në barkë kanë shpëtuar.
XS
SM
MD
LG