Ndërlidhjet

Hagë: Gjykata jep verdiktin për Rasim Deliqin


Tribunali i Hagës pritet që sot të japë verdiktin final për ish-komandantin e myslimanëve të Bosnjes Rasim Deliq.

Deliq akuzohet për krime lufte kundër kroatëve dhe serbëve gjatë luftës së Bosnjes në vitet 1992-95.

Denic ka mohuar të ketë bërë ndonjë krim.

Ai është ndër myslimanët e rrallë, që akuzohen nga Tribunali i Hagës.
XS
SM
MD
LG