Ndërlidhjet

Bagdad: 12 të vdekur, 32 të plagosur


Sot, nga dy shpërthime simultane të automjeteve bomba, vdiqën 12 dhe u plagosën 32 veta në lagjen Karrada në pjesën qendrore të Bagdadit.

Nga shpërthimet që ndodhën në intervalin prej disa minutave, më shumë se 30 automjete i kaploi zjarri.

Shpërthimet ndodhën ndërsa Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Robert Gates erdhi për një vizitë të paparaljmëruar në Bagdad.


XS
SM
MD
LG