Ndërlidhjet

Lavrov: OSBE duhet ta dëgjojë Osetinë e Jugut


Ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov tha se Rusia dëshiron që përfaqësuesit e Osetisë së Jugut të përfshihen në të gjitha vendimet relevante të OSBE-së që kanë të bëjnë me këtë rajon.

Lavrov i bëri këto komente në kryeqytetin e rajonit, Tskhinvali.

Osetia e Jugut u njoh nga Moska si shtet i pavarur në gusht, por deri tash vetëm Nikaragua e ka njohur atë dhe rajonin tjetër separatist gjeorgjian të Abkhazisë.
XS
SM
MD
LG