Ndërlidhjet

Afganistan: Forcat e NATO-s vranë 11 militantë


Forcat afgane dhe trupat e NATO-s kanë vrarë 11 talebanë të dyshuar dhe kanë arrestuar 20 të tjerë në përleshjet e ndara dhe sulmet ajrore në Afganistanin jugor.

Forcat e ISAF-it thanë se 10 kryengritës janë vrarë në luftimet në provincën Wardak, ndërsa një tjetër në provincën Ghazni.
XS
SM
MD
LG