Ndërlidhjet

Rusia rrit shpenzimet për fushën e mbrojtjes


Kryeministri i Rusisë Vladimir Putin tha se shpenzimet e Rusisë në fushën e mbrojtjes do të rriten për 27% në vitin 2009.

Putin tha se më shumë se 94 miliarda dollarë "do të akordohen për nevojat e mbrojtjes dhe sigurisë" në vitin 2009.

Pas ndërhyrjes ruse në Gjeorgji, presidenti Dmitry Medvedev dhe Putin thanë se operacioni ushtarak tregoi se forcat e armatosura kanë nevojë për modernizim.
XS
SM
MD
LG