Ndërlidhjet

Morin: Evropianët nuk ndajnë sa duhet për mbrojtje


Franca i ka mbështetur thirrjet që vendet evropiane të dërgojnë më shumë trupa për të ndihmuar luftimin e ekrstremistëve në Afganistan.

Gjatë një vizite në Australi, ministri i Mbrojtjes, Herve Morin tha se vendet evropiane, me përjashtim të Francës dhe Britanisë, nuk kanë shpenzuar aq sa duhet për fushën e mbrojtjes, dhe kjo është reflektuar në mungesën e trupave në Afganistan.
XS
SM
MD
LG