Ndërlidhjet

Moskë: Bursa ruse e pezulloi punën


Tregjet kryesore të bursave në Rusi sot e pezullan tregtimin pas rënies së madhe të aksioneve.

Rënia e tyre sot prej 6% u bë vetëm një ditë pasi bursat ruse ranë në nivelin më të ulët në tre vitet e fundit.

Nga frika se mos përsëritet kriza ekonomike dhe finansiare e vitit 1998, qeveria ka premtuar të lëshojë më shumë para në sistemin bankar.
XS
SM
MD
LG