Ndërlidhjet

Zbulohen lloje të reja të koraleve


Shkencëtarët detarë thanë se kanë zbuluar qindra korale deri tash të panjohura si dhe lloje tjera shtazore në shkëmbinjtë nënujorë të ujërave të Australisë.

Kërkimet janë bërë nga Instituti Australian i Shkencës Detare, në mënyrë që të ndihmohet kompletimi i një regjistrimi të koraleve botërore.

Ekspedita e kërkuesve ka zbuluar rreth 130 lloje të reja të koraleve të buta.
XS
SM
MD
LG