Ndërlidhjet

Irak: U vranë shtatë irakianë


Ushtria amerikane njoftoi se 7 irakianë janë vrarë gjatë një ndërhyrjeje që për cak kishte al-Kaidën në Irak.

Ndër të vrarit në qytetin sunit, Adwar, ishin katër meshkuj dhe tri gra. Një fëmijë është plagosur.

Zyrtarë irakianë dhe fqinjët e të vrarëve thonë se ata ishin anëtarë të një familjeje dhe se nuk kishin lidhje me kryengritësit.
XS
SM
MD
LG